close
تبلیغات در اینترنت
علائم و نشانه هاي زمان تخمک گذاري | مجله شيرين

مجله شيرين

http://mshirin.ir/

علائم و نشانه هاي زمان تخمک گذاري | مجله شيرين

از کجا متوجه زمان تخمک گذاري شويم،آيا تخمک گذاري علائم خاصي دارد،درد لگن و پايين شکم يکي از نشانه هاي تخمک گذاري است

از کجا متوجه زمان تخمک گذاري شويم،آيا تخمک گذاري علائم خاصي دارد،درد لگن و پايين شکم يکي از نشانه هاي تخمک گذاري است

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
علائم و نشانه هاي زمان تخمک گذاري
خلاصه داستان :

علائم و نشانه هاي زمان تخمک گذاري

بدن شما ،با نزدیک شدن به زمان تخمک گذاری، استروژن بیشتری تولید میکنه که باعث میشه مایع مخاطی رحمی همانند سفیده تخم مرغ، شفاف و کشسانی بشه که این اتفاق به اسپرم کمک میکنه که راحت تر به تخمک برسه. این نشانه معمولا در همه زنان رخ میده اما مقدار این مایع و ظاهر اون برای زنان مختلف متفاوته . . .

به ادامه مطلب برويد

در واقع تخمک گذاری در بعضی از زنان هیچ نشونه ای نداره. در ادامه این مطلب علائم رایج این پروسه رو برای شما بیان میکنیم که به شما برای مشخص کردن زمان احتمالی تخمک گذاری کمک میکنه.
علائم تخمک گذاری زنان

+ تغییر در مایع مخاطی رحمی

بدن شما با نزدیک شدن به زمان تخمک گذاری، استروژن بیشتری تولید میکنه که باعث میشه مایع مخاطی رحمی همانند سفیده تخم مرغ، شفاف و کشسانی بشه که این اتفاق به اسپرم کمک میکنه که راحت تر به تخمک برسه. این نشانه معمولا در همه زنان رخ میده اما مقدار این مایع و ظاهر اون برای زنان مختلف متفاوته. برای تست کردن این موضوع میتونین انگشتتون رو تمیز کنین و در آلت خودتون فرو ببرین و مقداری از این مایع رو بیرون بیارین و با دست خودتون اون رو بمالین. اگه چسبنده و کشسانی باشه یا خیس و لیز باشه، میتونه نشونه خوبی از این باشه که شما در بازه تخمک گذاری هستین.
کشسانی شدن مایع مخاطی رحم میتونه نشونه تخمک گذاری باشه

+ قوی تر شدن حس بویایی

حس بویایی بعضی از زنان در نیمه دوم سیکل عادت ماهانه، حساس تر و قویتر میشه که این موضوع میتونه ناشی از تخمک گذاری باشه. در این بازه تخمک گذاری، بدن شما در بهترین حالت برای جذب هورمون مردانه فرومون قرار داره.

+ درد یا حساسیت سینه ها

حساسیت یا درد در سینه ها میتونه نشونه دیگه ای از تخمک گذاری باشه. دلیل این اتفاق آزاد شدن هورمون ها قبل و بعد از تخمک گذاریه.

+ درد کم در ناحیه لگن و پایین شکم

بعضی از زنان واقعا میتونن تخمک گذاری رو حس کنن، که معمولا به وسیله درد در ناحیه زیر شکم (طرف راست یا چپ) این موضوع رو میفهمن. این حس معمولا به مدت چند دقیقه تا چند ساعت دووم میاره. همچنین ممکنه که ریختن خون یا مایع کمی رو هم همراه با درد مشاهده کنن که معمولا زمان زیادی طول نمیکشه.

درد همراه با تخمک گذاری نگران کننده نیست و به وسیله داروی ضد التهاب یا حتی بدون دارو برطرف میشه. اما اگه این درد شدید باشه یا به مدت طولانی دووم بیاره، باید به پزشک مراجعه کنین تا احتمال وجود اندومتروز یا کیست رو بررسی کنه. به زنان پیشنهاد میشه که علائم و نشونه های تخمک گذاری رو در هر ماه ثبت و نگهداری کنن تا مشخص بشه که چه مواردی برای اونها طبیعی و چه مواردی غیر طبیعیه.
درد در ناحیه لگنی هم میتونه نشونه تخمک گذاری باشه

+ ترشحات به مقدار کم از اندام زنانه

این نشونه با رشد کردن و سپس پاره شدن کیسه کوچکی که تخمک را احاطه و از اون محافظت میکنه، به وجود میاد که باعث مقدار کمی ترشح یا خونریزی میشه. با گذشت زمان خون به رنگ قهوه ای درمیاد. نیازی به نگرانی در این مورد نیست و البته میتونین برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنین.

+ تغییر در غریزه جنسی

بعضی از زنان در دوره تخمک گذاری خودشون متوجه افزایش شهوت جنسی خودشون میشن که میتونه شیوه ما در طبیعت برای حفظ همه ی گونه ها از انقراض باشه! البته باید توجه داشت که این اتفاق میتونه ناشی از دلایل متفاوتی باشه و لزوما ناشی از تخمک گذاری نیست.
معمولا زنان در زمان تخمک گذاری افزایش غریزه جنسی رو تجربه میکنن

معمولا زنان در زمان تخمک گذاری افزایش غریزه جنسی رو تجربه میکنن

+ تغییرات در دهانه رحم

دهانه رحم در زمان تخمک گذاری ممکنه که بالاتر بره یا نرمتر و بازتر بشه. شما میتونین این موضوع رو همراه با مایع مخاطی رحم بررسی کنین اما مقداری زمان میبره تا متوجه تغییرات صورت گرفته بشین و معمولا درک این مورد سخت تر از موارد بالاییه. برای بررسی این مورد میتونین در هر حالتی (پیشنهاد میشه که بایستین و یه پای خودتون رو روی بلندی قرار بدین) که تامپون وارد میکنین، قرار بگیرین و انگشت خودتون رو فرو ببرین تا داخل رو حس کنین. در زنان با عادت ماهانه منظم، درست قبل از تخمک گذاری، دهانه رحم نرمتر میشه مثل نرمی لب ها، اما بعد از تخمک گذاری سفت تر (مثل نوک دماغ) میشه. علاوه بر این متخصص زنان و زایمان هم میتونه با استفاده از وسیله مخصوص به شما نشون بده که چطور میتونین این کار رو در خونه انجام بدین. . . .

پايان مطلب

بازنشر : مجله شيرين

منبع : مجله الکترونيکي دونفره

توضیحات / دانلود گزارش کد : 2

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان